Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

Web sitenizi verilere dayanarak detaylı bir şekilde yapacağımız dönüşüm oranı optimizasyonu çalışmaları ile dönüşüm oranlarınızı iyileştirelim ve dönüşümlerinizin artışını sağlayalım.

Dijital Kafa Dönüşüm Oranı Optimizasyonu ile sizlere neleri sunabilir?

Dönüşüm Hunisi Kurulum ve Analizi

Web sitenize özel olan dönüşüm yolu ya da yollarını analiz ederek, hedefleriniz doğrultusunda sizin için en doğru dönüşüm huni ya da hunilerinin oluşturulması. Oluşturulan dönüşüm hunisinde web sitenize gelen ziyaretçileri potansiyel müşteriden, müşteriye dönüşmesi için gereken her adımda detaylı analiz edilerek maksimum dönüşüm elde edilmesi için yapılan analiz dönüşüm oranı optimizasyonu için önemli adımlardan bir tanesidir.

Trafik Kaynak Analizi

Web sitenizin trafik kaynaklarını (Organik, Ücretli, Email gibi) analiz ederek, trafik kaynaklarının sizin için verimliliğinin ölçümlemesini gerçekleştirilmesi. Trafik kaynaklarının birbiri ile olan ilişkisinin çözülmesi ve bunun doğrultusunda doğru dijital pazarlama stratejisi ile detaylı analizler sonucunda yapılan dönüşüm optimizasyonu analizidir.

 

A/B Testleri

A/B Testleri, temel fonksiyonlarda yapılabilecek değişiklikleri belirleyerek birbirinden bağımsız bir şekilde yapılan testler ve yeterli istatiksel veri sonucunda web sitesi kullanı portföyüne göre yapılan testlerdir. A/B testleri sitede dönüşüm oranı optimizasyonuna yardım edip hedefler doğrultusunda web sitesindeki dönüşümleri artırırken hemen çıkma oranlarını düşürmede de büyük etki gösterir.

Cihaz Kırılımlı Dönüşüm Analizi

Google'da yapılan aramaların büyük çoğunlu artık mobilden. Mobil öncelikli dünyada mobil site stratejilerini belirleyip sadece bilgisayarda değil mobil dünyada mobil olan kullanıcıların da dönüşümlerini artırmak gerekir. Verilere dayanarak hedefler doğrultusunda web sitesinin kullanıcı yoğunluğu olduğu cihazlara özel iyileştirmeler ile yapılan dönüşüm oranı optimizasyonu.

 

Ücretsiz Web Sitesi Analizi

Ücretsiz Web Sitesi Analizi ile web sitenizdeki hatalarınızı ve eksiklerinizi bulmanıza yardımcı olalım. Dilerseniz hataları ve eksikleri birlikte gidererek web sitenizin daha iyi bir hale gelmesi için birlikte çalışalım. Hataları ve eksikleri gidererek dönüşüm oranınızı optimize edelim ve dönüşümlerinizde artış sağlayalım.

Her web sitesinin kendine özel hedef kitlesi, anahtar performans göstergeleri (KPI) ve kendine özel hedefleri olur. Bazı web siteleri için satış sayısı önemli iken bazı web sitelerinde üyelik tamamlanması dönüşüm olabilir hatta bazı sitelerde sayfada geçirilen sürenin artması bile yeterlidir. Alanında uzman dönüşüm oranı optimizasyonu ekibimiz ile tamamen web sitesi verilerinize ve daha önceki çalışmalarımızdaki deneyimlerimize dayanarak size özel dönüşüm oranı optimizasyonu fikirleri geliştirip, önerilerinize sunuyoruz. Dönüşüm oranı optimizasyonu ile sağlanan gelişmeleri istediğiniz periyotlarda raporlayarak sürekli bir gelişim sağlıyoruz. Dönüşüm oranı optimizasyonu yaparken önceliğimiz güncel konuları gündemimize alıyoruz. Mobil öncelikli dünya üzerinden ilerleyerek, en fazla kullanılan tarayıcılara kadar detaylı bir analiz gerçekleştiriyoruz.Dijital Kafa ile dönüşüm oranlarınız artsın, dönüşümleriniz artsın!

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu ile İlgili Yazılarımız