Google Adwords Arama Ağı Reklamları

Google Adwords Arama Ağı Reklamları Google Arama Motoru'nda yapılan aramaların sonuçları için kullanılanan reklam çeşitlerinden biridir. Temel olarak anahtar kelimeler ve reklam metinlerinden oluşan bir reklam sistemi vardır. Bu reklam sisteminde kullanıcıların Google'da yaptığı arama sonuçlarında, hedeflediğiniz anahtar kelimelerde, belirlediğiniz reklam metinlerinin gösterilmesi ile gerçekleşir. Google Adwords Arama Ağı Reklamları ile Google Arama Motoru sonuçlarında üst sıralarda yer alarak rakiplerinizden bir adım öne geçebilirsiniz.

Neden Google Adwords Arama Ağı Reklamları'nı Kullanmalısınız?

1- Google Arama Ağı'nda her gün 3.5 milyarın üzerinde arama yapılmaktadır.

2- Google Arama Ağı'nda çıkan sonuçlar arasında üst sıralarda çıkan sonuçların, alt sırada çıkan sonuçlara göre tıklanma oranı çok daha yüksektir.

3- Google Arama Ağı'nda çıkan sonuçlar arasında sizinle benzer içeriklere sahip veya size rakip olarak görebileceğiniz binlerce site yer almaktadır.

4- Google Arama Ağı'nda üst sıralar çıkabilmek için en hızlı ve en güvenilir yöntemlerden biridir.

Google Adwords Arama Ağı Reklamları'nın Faydaları Nelerdir?

1- Google Adwords Arama Ağı Reklamları sayesinde potansiyel müşterileriniz sizin ürün / hizmetinize ihtiyaç duyduğunda arayarak bulurlar.

2- Google Adwords Arama Ağı Reklamları’na istediğiniz kadar yatırım yapabilir ve istediğiniz an yatırımı durdurabilirsiniz. Esnek pazarlama stratejisi verir.

3- Google Adwords Arama Ağı Reklamları’nı istediğiniz bölge ve dil ayarlarına göre ayarlayarak hedef kitlenize uygun bölgeleri seçebilirsiniz.

4- Ürününüze veya hizmetinize uygun anahtar kelimeleri belirleyerek Google’da üst sıralarda çıkmanızı sağlar.

5- Google Adwords Arama Ağı reklamları ile pazarlama performansını ölçerek doğru hedef kitle ve anahtar kelimelere yatırım yapabilirsiniz.

Kimler Google Adwords Arama Ağı Reklamları'nı Kullanmalıdır?

Google Adwords Arama Ağı Reklamları'nı kullanması gerekenlerin kimler olduğunu belirtmek için kısa bir liste yapacak olursak;

-Online olarak ürün veya hizmet satışı gerçekleştiren E-ticaret siteleri,

-Offline olarak ürün veya hizmet satışı gerçekleştiren kurumsal web siteleri,

-Belirli kelimelerde Google Arama Motoru sonuçlarında üst sıralarda yer almak isteyen çeşitli blog, forum gibi çeşitli web siteler,

-Belirli bölgelerde hizmet veren yerel işletmeler,

-Belirli bir ürünün veya hizmetin tanıtımını yapmak isteyen işletmeler,

-Marka bilinirliğini arttırmak isteyen işletmeler.

 

Dijital Kafa Google Partners sertifikasına sahip bir Google iş ortağıdır.